Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Automatický zavlažovací systém hracej plochy futbalového ihriska

Automatický zavlažovací systém hracej plochy futbalového ihriska

10. krátko3.JPG     V mesiaci júl 2018 bola na miestnom futbalovom ihrisku vykonaná i realizácia projektu zameraného na vybudovanie automatického zavlažovacieho systému hracej plochy futbalového ihriska. V zmysle vypracovanej projektovej dokumentácie bola na hracej ploche vykonaná inštalácia 24 postrekovačov, ktoré sú rozmiestnené na dostrek a tvoria štvorcový spon. Automatické ovládanie je riadené modulárnou ovládacou jednotkou a skupinou elektroventilov v šachtách umiestnených po okrajoch hracej plochy. Blokovanie závlahy počas prirodzených zrážok je riešené prostredníctvom zrážkového čidla. Výhodou takéhoto systému zavlažovania je jednak pravidelná automatická závlaha hracej plochy, ktorá zabezpečuje rýchlu regeneráciu trávnika a väčšiu trvácnosť. V porovnaní s doteraz aplikovaným systémom zavlažovania je výhodou i nižšia spotreba vody.

     Celkové náklady na realizáciu tohto projektu činili sumu 14 471,02 EUR, pričom suma 10 000,- EUR je hradená z poskytnutej dotácie Slovenským futbalovým zväzom a rozdiel z rozpočtu obce.


 

Propagacia-zavlaha.jpg


 
webygroup

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka