Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Klub mladých športových nádejí

Klub mladých športových nádejí

     Združenie Klub mladých športových nádejí patrí k  „najmladším“ združeniam a organizáciám pôsobiacim v našej obci.
     Bol založený koncom roku 2004  za účelom uspokojovania rozvoja a podpory telesnej kultúry a športu občanov.  Jeho hlavným cieľom  je  podporiť rozvoj športu a zdravého životného štýlu v komunitách, v školách a vytvoriť príležitosti pre rozvoj  športových aktivít mládeže a občanov obce Výčapy – Opatovce.
     Vzhľadom na skutočnosť, že v našej obci sa za týmto účelom nenachádzajú žiadne, vhodne upravené  plochy, ktoré by, či už mladým ľuďom ako aj ostatným spoluobčanom, umožnili vykonávanie športovej činnosti a aktivít. Klub sa v mesiaci jún 2007 rozhodol túto nevyhovujúcu situáciu riešiť.  V tomto období vznikol projekt,  zámerom ktorého je vybudovanie multifunkčného areálu v období rokov 2007 až 2008.
     Hlavná pozornosť klubu v  priebehu roka 2008 bude upriamená na realizáciu rekonštrukcie   asfaltového ihriska na viacúčelové ihrisko.  Jedná sa o finančne najnáročnejšiu časť projektu, ktorý je zatiaľ realizovaný vďaka sponzorským a členským príspevkom. Okrem týchto zdrojov,  klub  za účelom získania prostriedkov na realizáciou projektu hľadá a využíva aj iné dané možnosti. Klub sa zaregistroval do zoznamu prijímateľov pre použitie podielu zaplatenej 2 % dane. Takisto klub má v úmysle získavať finančné prostriedky na realizáciu svojho projektu i z vyhlásených grantových programov.
     Našim, teda najväčším prianím pre nasledujúce obdobie roku 2008, je úspešné zvládnutie vykonania potrebných prác. Za veľmi dôležitú súčasť zdrojov,  potrebných na úspešné zvládnutie projektu, považujeme i pracovnú činnosť. Veríme však, že za pomoci občanov tejto obce, ako aj za prispenia Obce Výčapy–Opatovce,  sa nám podarí náš zámer úspešne zrealizovať a dať do užívania tak potrebnú hraciu plochu našej mládeži, ostatným našim občanom a takisto nám samotným.
     Klub v rámci svojej činnosti však  nezabúda  ani na podporu inej činnosti, v  obci vykonávanej. V roku 2007 sme sa ako asi jediná organizácia, bez príspevku od obce poskytnutého, so združením Škôlkárik spolupodieľali organizačne aj finančne na organizovaní akcií, konaných  pri príležitosti  či už Medzinárodného dňa detí ako aj Mikuláša.  V roku 2008 by sme takisto chceli pokračovať v tomto trende a v rámci svojich aktivít zorganizovať aj športové podujatia  pre mládež našej obce.  Chceme tak  nadviazať  na úspechy našej mládeže dosiahnuté v roku 2007 či už v hokejbalovej lige, vianočnom hokejbalovom turnaji konanom koncom roka v  Mojmírovciach,  na  futbalovom turnaji žiakov tretieho ročníka ZŠ konanom v mesiaci október v Nitre, ako aj úspechy našich žiakov  dosiahnutých na bežeckom podujatí „Memoriál  Milana Petrikoviča“  konanom v mesiaci máj v obci Hrušovany, kde sa okrem žiakov do súťaží takisto  úspešne zapojili aj naše ženy.
     V ďalšom priebehu svojej činnosti chceme pokračovať v úspešnej spolupráci nielen so združením Škôlkárik, ale aj s ostatnými, v obci pôsobiacimi združeniami a v neposlednom rade aj so základnou školou.
    Klub mladých športových nádejí si pre svoju činnosť na ďalšie obdobia stanovil vysoké ciele. Sme však presvedčení, že tieto sa nám i za pomoci našich spoluobčanov podarí naplniť.

 

                                                                            Ing. Jozef Holúbek 


 

Beh ulicami obce Výčapy - Opatovce 2008

bez názvu


Autor: OZ KMŠN

bez názvu


Autor: OZ KMŠN

bez názvu


Autor: OZ KMŠN

bez názvu


Autor: OZ KMŠN


 
 
bez názvu


Autor: OZ KMŠN

bez názvu


Autor: OZ KMŠN

bez názvu


Autor: OZ KMŠN

bez názvu


Autor: OZ KMŠN


 
 
bez názvu


Autor: OZ KMŠN


 

Ďalšie fotogalérie

webygroup

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka