Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Bezpečná obec Výčapy - Opatovce

Bezpečná obec Výčapy - Opatovce

     V rámci projektu Bezpečná obec Výčapy – Opatovce boli v júni 2012 bol v našej obci nainštalovaný kamerový monitorovací systém. Šesť kamier slúži na zabezpečenie  nepretržitého monitorovania verejných priestranstiev, predovšetkým pre zvýšenie bezpečnosti obyvateľov, zachovanie verejného poriadku, zamedzenie vandalizmu ako i zvýšenia ochrany majetku občanov a obce. Z hľadiska prevencie kriminality sa táto forma javí ako najúčinnejšia, o čom svedčia aj skúsenosti iných obcí.
     Pri výbere miesta umiestnenia systému kamier boli zohľadnené tieto kritériá: miesto najfrekventovanejšieho pobytu obyvateľov obce, dôležitosť snímaného objektu resp. lokality, udržiavanie poriadku, čistoty a prejav vandalizmu v lokalite. Tri sú nainštalované pri obecnom úrade a tri pri kultúrnom dome. Kamery pracujú v automatickom režime sledovania, niektoré aj s otáčaním a približovaním v nastavených trasách, s možnosťou manuálneho ovládania pomocou 3D klávesnice.


 
webygroup

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka