Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vitajte na diskusnom fóre obce Výčapy - Opatovce

Po viacročnom fungovaní obecného portálu www.vycapy-opatovce.sk sme pristúpili k vytvoreniu verejnej diskusie, ktorá bude slúžiť na vyjadrenie názorov našich občanov. Dúfame, že táto diskusia pomôže poukázať na problémy, ktoré vás trápia a my sa ich budeme snažiť vyriešiť. Samozrejme, ak to bude v našich silách.

Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí Obecnému úradu Výčapy - Opatovce. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo zamestnancov Obecného úrad Výčapy – Opatovce na info@vycapy-opatovce.sk alebo podatelna@vycapy-opatovce.sk

Spôsob prispievania

Diskusia sa bude riadiť pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú podliehať schvaľovaniu administrátorom.

Neanonymné príspevky

Návštevníci stránky majú možnosť sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára REGISTROVAŤ. Diskutujúci môžu používať vlastné užívateľské mena – nicky. Neanonymné príspevky nebude administrátor schvaľovať. Diskusné príspevky, ktoré nie sú v súlade s pravidlami diskusie budú vymazané. Používateľom, ktorí pravidlá diskusie budú porušovať systematicky a pravidelne bude zablokovaný prístup.

Anonymné príspevky

Do diskusie nebudú automaticky zaraďované anonymné príspevky Anonymne príspevky bude administrátor schvaľovať podľa stanovených pravidiel a vyhradzuje si tiež právo neuverejniť príspevky obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Pravidlá diskusie

Do diskusie nebudú zaraďované príspevky:

  • porušujúce platné zákony Slovenskej republiky,
  • obsahujúce vulgárne, zosmiešňujúce a hanlivé výrazy,
  • výrazy, ktoré by vzbudzovali verejné pohoršenie,
  • porušujúce autorský zákon,
  • podporujúce násilie, rasizmus alebo nenávisť voči jednotlivcovi alebo skupine osôb,
  • obsahujúce reklamu a propagujúce komerčné služby a produkty,
  • obsahujúce osobné a citlivé údaje občanov,
  • obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva (prezývky, alebo skutočného mena). Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor. Administrátor stránky nie je zodpovedný za obsah, jazykovú a štylistickú úpravu príspevku, avšak je zodpovedný za riadenie diskusie.


 
pridané 16.10.2014 16:17:05

buduca krátka ulica

Vazeny obecny urad je skoda ze v celej obci sa opravuju cesty respektivne cesty ktore sa nachadzaju v blizkosti starostovho domu a na opacny koniec smerom na Koniarovce sa nejak na par rokov zabudlo. Vravim konkretne o ulicke smerujucej od obchodu dlabik smerom k zeleznicnej trati. Tato ulicka je uz dlhe roky v katastrofalnom stave. Rad by som vedel kedy obec spravi napravu. Sluby pana starostu ze uz coskoro su len nejake bludy a pripominaju skvor hadzanie hrachu o stenu. Skuste sa nad timto zamyslet a rozumne odpovedat dakujem.

Miloš


 

Dobrý deň pán Miloš,

vo veci Vášho príspevku Vám oznamujem nasledovné :

Situácia okolo stavu miestnych komunikácií v obci mi je dobre známa. Chápem vaše rozhorčenie, ale dovolím si zareagovať a povedať, že cesta pred domom kde bývam sa rekonštruovala ešte v rokoch 2006 až 2007, kedy som starostom ešte nebol.
V roku 2010 bola vyhlásená výzva, v rámci ktorej sa následne, okrem iných aktivít, riešila i rekonštrukcia cesty na domovine. Bola navrhovaná aj rekonštrukcia cesty za opatovským cintorínom. Nakoľko nám však hlavná cesta rozdeľovala jednotlivé aktivity v projekte v časti pri OcÚ, tento zámer musel byť z projektu vyradený a to z dôvodu, že v rámci hodnotenia projektu by sme získali mínusové body a projekt by bol vyradený, teda aj neúspešný.

Čo sa týka Vášho dotazu, kedy sa konečne opraví cesta na ulici kde bývate, tak k tomu Vám uvádzam následovné:

Čo sa týka termínu celkovej rekonštrukcie, mám na mysli nové natiahnutie asfaltu, tak k tomuto sa Vám presne vyjadriť neviem. Máme síce pripravené projekty vzťahujúce sa k rekonštrukcii i ostatných doposiaľ nezrekonštruovaných ciest, avšak na ich realizáciu sú potrebné financie. Sú tu dve možnosti :
1. počkať na výzvu cez eurofondy – tu je situácia taká, že v súčasnom období prebieha príprava dokumentov na roky 2014-2020, dnes ešte nikto nevie povedať, aké operačné programy budú schválené a čo bude možné cez ne financovať
2. financovanie z vlastných zdrojov – náklady na rekonštrukciu, t.j. pokládka asfaltu na vašu ulicu by vyšla cca 23.000 EUR, t.j. podľa projektov plocha 1044 m2 x 22,08 EUR/m2 hrúbka 6 cm. To rátam bez opravy chodníkov, bez obrubníkov. Rekonštrukcia ulice kde bývate je však náročnejšia, tu je potrebné zmeniť aj sklon komunikácie, asi to dobre poznáte za daždivého počasia.
Keď si zoberieme, že vaša ulica je čo do výmery plochy, druhá najkratšia a zarátame aj ostatné, doposiaľ nerekonštruované ulice, dostávame sa finančne do čísiel z ktorých je zrejmé, že obec z vlastných zdrojov žiaľ nedokáže zrealizovať naraz všetky rekonštrukcie. Sú tu teda dve alternatívy – počkať na možné eurofondy, čo je v tomto období ešte otázke, alebo postupne z vlastných zdrojov to riešiť.

Neviem kto ste, celým menom ste sa nepredstavil, neviem teda povedať či som sa konkrétne s Vami rozprával, ale vo vzťahu k oprave ciest a to konkrétne k oprave častí asfaltu, kde boli realizované ZsVS kanalizačné prípojky a tieto sú poškodené, sme si dali vypracovať cenové ponuky na dve alternatívy opravy poškodených častí. Jedna metóda je klasická /vyrezanie asfaltu, zhutnenie, pokládka nového asfaltu/ a druhá oprava infražiarením. Cenovo menej náročnejšia je tá druhá metóda, takže podľa dohovoru s majiteľom firmy by sme v období asi dvoch týždňov vyskúšali zrealizovať časť opráv touto metódou, keď sa újme, na jar by sme dali potom touto metódou urobiť aj ostatné ulice.

Pokiaľ si dobre pamätám, nikomu som nič nesľuboval, vždy som sa bavil s ľuďmi v duchu, že sa plánuje rekonštrukcia, nazvem to výtlkov, na uliciach od začiatku obce až hore na skýcov, teda všetky ulice v smere na Topoľčany vľavo. Nie je mojím zámerom sa s Vami hádať.

V prípade ďalších informácií mi môžete napísať aj na e-mail: starosta@vycapy-opatovce.sk

S pozdravom

Jozef Holúbek

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka