Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vitajte na diskusnom fóre obce Výčapy - Opatovce

Po viacročnom fungovaní obecného portálu www.vycapy-opatovce.sk sme pristúpili k vytvoreniu verejnej diskusie, ktorá bude slúžiť na vyjadrenie názorov našich občanov. Dúfame, že táto diskusia pomôže poukázať na problémy, ktoré vás trápia a my sa ich budeme snažiť vyriešiť. Samozrejme, ak to bude v našich silách.

Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí Obecnému úradu Výčapy - Opatovce. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo zamestnancov Obecného úrad Výčapy – Opatovce na info@vycapy-opatovce.sk alebo podatelna@vycapy-opatovce.sk

Spôsob prispievania

Diskusia sa bude riadiť pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú podliehať schvaľovaniu administrátorom.

Neanonymné príspevky

Návštevníci stránky majú možnosť sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára REGISTROVAŤ. Diskutujúci môžu používať vlastné užívateľské mena – nicky. Neanonymné príspevky nebude administrátor schvaľovať. Diskusné príspevky, ktoré nie sú v súlade s pravidlami diskusie budú vymazané. Používateľom, ktorí pravidlá diskusie budú porušovať systematicky a pravidelne bude zablokovaný prístup.

Anonymné príspevky

Do diskusie nebudú automaticky zaraďované anonymné príspevky Anonymne príspevky bude administrátor schvaľovať podľa stanovených pravidiel a vyhradzuje si tiež právo neuverejniť príspevky obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Pravidlá diskusie

Do diskusie nebudú zaraďované príspevky:

  • porušujúce platné zákony Slovenskej republiky,
  • obsahujúce vulgárne, zosmiešňujúce a hanlivé výrazy,
  • výrazy, ktoré by vzbudzovali verejné pohoršenie,
  • porušujúce autorský zákon,
  • podporujúce násilie, rasizmus alebo nenávisť voči jednotlivcovi alebo skupine osôb,
  • obsahujúce reklamu a propagujúce komerčné služby a produkty,
  • obsahujúce osobné a citlivé údaje občanov,
  • obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva (prezývky, alebo skutočného mena). Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor. Administrátor stránky nie je zodpovedný za obsah, jazykovú a štylistickú úpravu príspevku, avšak je zodpovedný za riadenie diskusie.


 
pridané 22.8.2018 14:34:37

cyklotrasa, prosím tentoraz už odpíšte.

Dobrý deň,
opakujem svoju otázku z 12.6.2018, na ktorú som nedostala doposiaľ odpoveď.

- kedy sa zacne upravovat cyklocesta pri rieke? Kedy bude hotová, pouzitelná?
Dakujem

Edita


 

Dobrý deň,
k plánovanému zámeru výstavby cyklotrasy som sa už vyjadroval v rámci iného dotazu.
K celej veci Vám zatiaľ viem uviesť nasledovné:
Koncom roku 2017 Obec Lužianky, Čakajovce, Zbehy, Jelšovce, Ľudovítová a Výčapy-Opatovce po predchádzajúcom schválení v obecných zastupiteľstvách uvedených obcí uzatvorili Zmluvu o zriadení združenia obcí „Podzoborská hrádza“.
Predmetom činnosti združenia je spolupráca uvedených obcí v oblasti zvýšenia atraktivity nemotorovej dopravy (predovšetkým cyklistickej dopravy) ako i zníženia negatívnych dopadov cestnej dopravy na území členských obcí združenia v nadväznosti na prepojenie s priemyselným parkom Nitra – Sever.
Už ako samotný predmet činnosti hovorí, cieľom členských obcí združenia je vybudovanie cyklotrasy v nadväznosti na priemyselný park Sever.
Za účelom vybudovania cyklotrasy vedúcej cez katastre uvedených obcí, bola následne so Slovenským vodohospodárskym podnikom, š.p. Banská Štiavnica uzatvorená nájomná zmluva, na základe ktorej bude možné realizovať vybudovanie predmetnej cyklotrasy na nehnuteľnostiach vedúcich po korune hrádze.
Za týmto účelom bola takisto vypracovaná projektová dokumentácia a prebehlo stavebné konanie. K realizácii zámeru je vydané právoplatné stavebné povolenie. Celkové náklady podľa rozpočtu, na realizáciu projektu sú vyčíslené na sumu 3 160 668,54 EUR s DPH. Do rozpočtu okrem výstavby cyklotrasy je zahrnutá aj výstavba dvoch lávok a to v katastri obce Lužianky a Čakajovce.

Nakoľko sa jedná o značnú sumu finančných prostriedkov, na realizáciu diela by sme chceli predložiť Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z fondov EU. Čaká sa na vyhlásenie novej výzvy z dôvodu nepostačujúcej alokácie finančných prostriedkov.
Rozpracovaný je aj iný, zatiaľ čiastočný variant, ale pokiaľ nepríde k jeho samotnej realizácii, nerád by som sa k tomuto variantu vyjadroval. Nerád by som bol, keby ste ma potom „chytali za slovo“.

S pozdravom

Jozef Holúbek, starosta obce


webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka