Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vitajte na diskusnom fóre obce Výčapy - Opatovce

Po viacročnom fungovaní obecného portálu www.vycapy-opatovce.sk sme pristúpili k vytvoreniu verejnej diskusie, ktorá bude slúžiť na vyjadrenie názorov našich občanov. Dúfame, že táto diskusia pomôže poukázať na problémy, ktoré vás trápia a my sa ich budeme snažiť vyriešiť. Samozrejme, ak to bude v našich silách.

Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí Obecnému úradu Výčapy - Opatovce. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo zamestnancov Obecného úrad Výčapy – Opatovce na info@vycapy-opatovce.sk alebo podatelna@vycapy-opatovce.sk

Spôsob prispievania

Diskusia sa bude riadiť pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú podliehať schvaľovaniu administrátorom.

Neanonymné príspevky

Návštevníci stránky majú možnosť sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára REGISTROVAŤ. Diskutujúci môžu používať vlastné užívateľské mena – nicky. Neanonymné príspevky nebude administrátor schvaľovať. Diskusné príspevky, ktoré nie sú v súlade s pravidlami diskusie budú vymazané. Používateľom, ktorí pravidlá diskusie budú porušovať systematicky a pravidelne bude zablokovaný prístup.

Anonymné príspevky

Do diskusie nebudú automaticky zaraďované anonymné príspevky Anonymne príspevky bude administrátor schvaľovať podľa stanovených pravidiel a vyhradzuje si tiež právo neuverejniť príspevky obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Pravidlá diskusie

Do diskusie nebudú zaraďované príspevky:

  • porušujúce platné zákony Slovenskej republiky,
  • obsahujúce vulgárne, zosmiešňujúce a hanlivé výrazy,
  • výrazy, ktoré by vzbudzovali verejné pohoršenie,
  • porušujúce autorský zákon,
  • podporujúce násilie, rasizmus alebo nenávisť voči jednotlivcovi alebo skupine osôb,
  • obsahujúce reklamu a propagujúce komerčné služby a produkty,
  • obsahujúce osobné a citlivé údaje občanov,
  • obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva (prezývky, alebo skutočného mena). Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor. Administrátor stránky nie je zodpovedný za obsah, jazykovú a štylistickú úpravu príspevku, avšak je zodpovedný za riadenie diskusie.


 
pridané 21.4.2017 09:08:38

Hydinarska ulica

Dobrý deň p. Starosta
Bývam tu cice krátko ale chcem sa spýtať na uvedenú ulicu, prečo bola pri rekonštrukcii zúžená. Je tu teraz problémový prechod 2 osobných áut oproti sebe. neviem či to bola pravda alebo fáma, tato ulica sa udajne mala stať jednosmernou. Ak áno, kedy sa to uvedie do účinnosti a ak môžem navrhnúť tak smerom jazdy od ulice Spojovacia k ulici Kultúrnej. S pozdravom Patrik

Patrik


 

Dobrý deň Patrik,

Vo veci Vášho dotazu uvádzam nasledovné skutočnosti :

Rekonštrukcia resp. zúženie miestnej komunikácie na ulici Hydinárska má súvis s vybudovanou kanalizáciou. To, že je ulica problémová z hľadiska priechodnosti nám je známe.
Obec Výčapy – Opatovce, ako orgán štátnej správy pre pozemné komunikácie , dala vypracovať v roku 2012 v zmysle platných noriem STN a Vyhlášky MV SR č.9/2009 Z.z. , Pasport dopravného značenia miestnych komunikácií v obci Výčapy-Opatovce.
Návrh vypracovaného pasportu bolo zverejnený na úradnej tabuli v termíne od 1. augusta 2012 do 22. augusta 2012 na pripomienkovanie. Súčasťou návrhu tohto dokumentu okrem iného, bolo i osadenie značky IP 3b – jednosmerná premávka na ulici Hydinárska z dôvodu lepšej prejazdnosti po komunikácii. Keďže v stanovenom termíne na pripomienkovanie (dňa 15. augusta 2012) bola na obec predložená Petícia občanov proti zavedeniu jednosmernej uličky Hydinárska, tento zámer nebol následne realizovaný, takže predmetná komunikácia zostala v pôvodnom stave ako obojsmerná.
Ďalšou možnou alternatívou je osadenie dopravnej značky B 33 – zákaz státia. Som však presvedčený, že ani osadenie tejto značky nevyrieši daný problém státia vozidiel na komunikácii.
Dovolím si však uviesť, že keby ľudia boli ohľaduplnejší a tolerantnejší, s vozidlami stáli na ploche pred svojim RD resp. vo dvoroch, problém s prejazdom by sa riešiť nemusel.

S pozdravom

Jozef Holúbek, starosta obce

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka