Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vitajte na diskusnom fóre obce Výčapy - Opatovce

Po viacročnom fungovaní obecného portálu www.vycapy-opatovce.sk sme pristúpili k vytvoreniu verejnej diskusie, ktorá bude slúžiť na vyjadrenie názorov našich občanov. Dúfame, že táto diskusia pomôže poukázať na problémy, ktoré vás trápia a my sa ich budeme snažiť vyriešiť. Samozrejme, ak to bude v našich silách.

Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí Obecnému úradu Výčapy - Opatovce. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo zamestnancov Obecného úrad Výčapy – Opatovce na info@vycapy-opatovce.sk alebo podatelna@vycapy-opatovce.sk

Spôsob prispievania

Diskusia sa bude riadiť pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú podliehať schvaľovaniu administrátorom.

Neanonymné príspevky

Návštevníci stránky majú možnosť sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára REGISTROVAŤ. Diskutujúci môžu používať vlastné užívateľské mena – nicky. Neanonymné príspevky nebude administrátor schvaľovať. Diskusné príspevky, ktoré nie sú v súlade s pravidlami diskusie budú vymazané. Používateľom, ktorí pravidlá diskusie budú porušovať systematicky a pravidelne bude zablokovaný prístup.

Anonymné príspevky

Do diskusie nebudú automaticky zaraďované anonymné príspevky Anonymne príspevky bude administrátor schvaľovať podľa stanovených pravidiel a vyhradzuje si tiež právo neuverejniť príspevky obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Pravidlá diskusie

Do diskusie nebudú zaraďované príspevky:

  • porušujúce platné zákony Slovenskej republiky,
  • obsahujúce vulgárne, zosmiešňujúce a hanlivé výrazy,
  • výrazy, ktoré by vzbudzovali verejné pohoršenie,
  • porušujúce autorský zákon,
  • podporujúce násilie, rasizmus alebo nenávisť voči jednotlivcovi alebo skupine osôb,
  • obsahujúce reklamu a propagujúce komerčné služby a produkty,
  • obsahujúce osobné a citlivé údaje občanov,
  • obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva (prezývky, alebo skutočného mena). Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor. Administrátor stránky nie je zodpovedný za obsah, jazykovú a štylistickú úpravu príspevku, avšak je zodpovedný za riadenie diskusie.


 
pridané 25.10.2014 09:38:13

kamerovy system

Vazeny pan starosta. Chcel by som sa informovat ohladom kameroveho systemu. Chcel by som vediet kto kontroluje zaznami a ako casto,kde sa kamery nachadzaju a ci sa pomocou nich v poslednej dobe uz aj nieco zaznamenalo myslim vandalizmus,dopravna nehoda,skody na majetku a pod. Dakujem

Peter Kuczman


 

Dobrý deň pán Kuczman,

vo veci Vášho príspevku Vám oznamujem nasledovné :

1. Monitorovanie kamerového systému je vykonávané v zmysle prijatej smernice, ktorá je potrebná k tomuto účelu. Takisto je vedená aj Prevádzková kniha. Inštalácia KS musí byť vykonávaná vždy firmou, ktorá ma licenciu a bezpečnostné previerky.
V zmysle smernice oprávnené osoby na prehliadanie systému sú starosta a prednosta obecného úradu. Záznamy podľa zákona sú archivované 15 dní a po tejto dobe sa automaticky vymazávajú.
Záznamy je možné poskytovať príslušníkom PZ, resp. orgánom činným v trestnom konaní na základe ich písomnej žiadosti. O tomto sa následne spíše záznam do prevádzkovej knihy.

2. Rozmiestnenie kamier:
- otočné kamery - parkovacia plochy pred OcÚ pri hlavnej ceste, stĺp VO pred lekárňou, budova bývalého kina, kultúrny dom.
- pevné kamery – budovy OcÚ v počte 2 ks
Bol nám schválený projekt na rozšírenie kamerového systému a v blízkom období nám pribudnú ďalšie kamery v areály ZŠ a MŠ.

3. V dobe od inštalácie kamerového systému do dnešného dňa sme na vyžiadanie príslušníkom PZ viackrát poskytovali záznamy v súvislosti s preverovaním a páchaním priestupkov a trestnej činnosti na území našej obce.

V prípade ďalších informácií kontaktujte prosím oprávnenú osobu poskytovať informácie a to starostu obce alebo prednostku OcÚ.

S pozdravom

Jozef Holúbek

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka