Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Divadelné predstavenie ŽENY V ČIERNOMVytlačiť
 

Obecný úrad Výčapy - Opatovce

pozýva na divadelné predstavenie ŽENY V ČIERNOM 

v podaní Divalla Tesáre, ktoré sa uskutoční

v sobotu 20. októbra 2018 o 18,00 hod.

v Kultúrnom dome Výčapy - Opatovce

VSTUP VOĽNÝ

Ženy v čiernom: Viete, ktorá miestnosť v divadle je najdôležitejšia? Kde sa všetko  posudzuje, preberá, riadi a organizuje? Ak si myslíte, že je to riaditeľňa, či sekretariát... ste na kilometre ďaleko od pravdy. Niektorísi možno pomyslia že kancelária dramaturga alebo umeleckého šéfa... Ale nie. Ani to nie je pravda. Tým mystickým miestom je šatňa. Áno, presne tak! Teda predovšetkým dámska šatňa. Tam sa to všetko pretriasa, upravuje, koordinuje. A tam nás zavedie komédia Ženy v čiernom, ktorú si na motívy Arnošta Goldflama Dámska šatňa pre nás pripravili divadelníci z Tesár. 

Dej sa odohráva v šatni herečiek, počas ich prípravy na vystúpenie, a prestávkami medzi dejstvami. V popredí deja sú 4 herečky so svojimi problémami, rozchodmi a ďalšími trampotami s partnermi ale aj novými láskami, očakávaniami a prekvapujúcimi veľkými príležitosťami. Jedna uplakaná a večne nešťastná, druhá ufrfľaná, ale najmúdrejšia na svete, ďalšia má recept na všetko a každého, len svoj život nevie vyliečiť a tá štvrtá je stále pojašeným deckom, hoci už má dobre po tridsiatke. No a ako keby nemali dosť svojich problémov a starostí ešte sa im tam začnú motať aj herečky „vo výslužbe“, ktoré namiesto toho aby doma opatrovali vnúčence, prídu do divadla a nárokujú si hlavné úlohy. Žeby sme sa dočkali generačného súboja? Kto vyhrá? Bude musieť zasahovať Ludvik, ktorý má na starosti bezproblémový chod divadla? Alebo príde urobiť poriadky pani riaditeľka?

To všetko sa diváci dozvedia počas divadelného predstavenia, ktoré trvá 100 minút s jednou prestávkou.divadlo.jpg


 
 
webygroup

dnes je: 26.4.2019

meniny má: Jaroslava

ÚvodÚvodná stránka