Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vitajte na diskusnom fóre obce Výčapy - Opatovce

Po viacročnom fungovaní obecného portálu www.vycapy-opatovce.sk sme pristúpili k vytvoreniu verejnej diskusie, ktorá bude slúžiť na vyjadrenie názorov našich občanov. Dúfame, že táto diskusia pomôže poukázať na problémy, ktoré vás trápia a my sa ich budeme snažiť vyriešiť. Samozrejme, ak to bude v našich silách.

Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí Obecnému úradu Výčapy - Opatovce. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo zamestnancov Obecného úrad Výčapy – Opatovce na info@vycapy-opatovce.sk alebo podatelna@vycapy-opatovce.sk

Spôsob prispievania

Diskusia sa bude riadiť pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú podliehať schvaľovaniu administrátorom.

Neanonymné príspevky

Návštevníci stránky majú možnosť sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára REGISTROVAŤ. Diskutujúci môžu používať vlastné užívateľské mena – nicky. Neanonymné príspevky nebude administrátor schvaľovať. Diskusné príspevky, ktoré nie sú v súlade s pravidlami diskusie budú vymazané. Používateľom, ktorí pravidlá diskusie budú porušovať systematicky a pravidelne bude zablokovaný prístup.

Anonymné príspevky

Do diskusie nebudú automaticky zaraďované anonymné príspevky Anonymne príspevky bude administrátor schvaľovať podľa stanovených pravidiel a vyhradzuje si tiež právo neuverejniť príspevky obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Pravidlá diskusie

Do diskusie nebudú zaraďované príspevky:

  • porušujúce platné zákony Slovenskej republiky,
  • obsahujúce vulgárne, zosmiešňujúce a hanlivé výrazy,
  • výrazy, ktoré by vzbudzovali verejné pohoršenie,
  • porušujúce autorský zákon,
  • podporujúce násilie, rasizmus alebo nenávisť voči jednotlivcovi alebo skupine osôb,
  • obsahujúce reklamu a propagujúce komerčné služby a produkty,
  • obsahujúce osobné a citlivé údaje občanov,
  • obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva (prezývky, alebo skutočného mena). Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor. Administrátor stránky nie je zodpovedný za obsah, jazykovú a štylistickú úpravu príspevku, avšak je zodpovedný za riadenie diskusie.


 
pridané 16.3.2018 08:48:52

Parkovanie na chodníku

Chcem sa spýtať či chodník pre Peších na ulici Dlhá je majetkom obce ,alebo si ho občania pred svojimi domami odkúpili a spravili si s chodníka parkovisko pre vlastné autá?Ak sa takto začnú správať aj občania ktorí svoje autá parkujú vo vlastných dvoroch a na vlastných pozemkoch tak chodníky nebudú slúžiť na to načo sú určené ,ale na parkovanie automobilov.Ako chcete riešiť tento problém?
Vopred Ďakujem za odpoveď.

Juraj


 

Vážený Juraj,

Problematika parkovania vozidiel ma chodníkoch nie je len problémom našej obce, ale je problémom aj iných miest a obcí.
Dalo by sa o tom písať veľa. Moju odpoveď však zhrniem jednoducho nasledovne.

Zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení upravuje v § 52 ods. 2 zákona, že Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím. V zóne s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a v zóne s plateným alebo regulovaným státím je však na chodníku povolené zastavenie alebo státie bicykla a motocykla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.

Parkovanie a odstavovanie vozidiel na miestnych komunikáciách, chodníkoch a verejných priestranstvách takisto upravuje i Všeobecne záväzné nariadenie Obce Výčapy-Opatovce č.1/2011 o parkovaní a odstavovaní vozidiel na miestnych komunikáciách. Podľa ustanovenia § 2 ods.2 tohto nariadenia obce, na verejnej zeleni, chodníkoch a nespevnených plochách, ktoré nie sú na tento účel určené je státie a odstavenie všetkých druhov vozidiel zakázané.

Priznám sa, čo by mi mohli potvrdiť viacerí, dosť často napomínam ľudí ohľadom parkovania, či už na chodníkoch alebo na verejnej zeleni. Nehovorím už o „indivíduách“, ktoré by nedbali vojsť autom rovno či do obchodu, materskej školy, školy, lekárne alebo veterinárnej ambulancie. Nie raz som si musel vypočuť všeličo na svoju osobu pri týchto upozorneniach že vraj ľudí.
To sme tak hlboko klesli, že nemáme už rešpekt pred ničím a nič si neviem vážiť? Keď sa pozrieme len do susedného Rakúska. Skúsil by niekto parkovať na verejnej zeleni tak ako napr. sa parkuje na ploche medzi kultúrnym domom a zvoničkou? Alebo pred školou?
Mnohí z Vás do zahraničia chodia, stretli ste sa s tým, že by Vás policajti pokutovali za parkovanie na miestach, kde nie je toto povolené? Asi nie, lebo si to nikto ani nedovolí.
To už ozaj iná alternatíva, ako alternatíva ukladania sankcií a pokút v našej spoločnosti neexistuje?
Myslím, že stačí ak to budeme v prvom rade „ mať v hlavách v poriadku“ .
Nemal som v úmysle týmto urážať, ale naznačiť, že aj v tomto prípade je to len o nás ľuďoch, tolerancii, slušnosti a úcty voči sebe, v tomto prípade aj voči mamičkám s kočiarmi pohybujúcimi sa po chodníku, deťmi idúcimi do školy, škôlky.

V prípade, že by ste mali nejaké riešenie ako situáciu riešiť, poprosím o zaslanie návrhu. Zaslaný podnet prednesiem aj na najbližšom zasadnutí obecného zastupiteľstva a spolu s členmi komisie sa prejdeme po obci, vozidlá parkujúce na chodníkoch a verejnej zeleni nafotíme a pravdepodobne následne aj zverejníme na stránke obce.

S pozdravom

Jozef Holúbek, starosta obce

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka