Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Vitajte na diskusnom fóre obce Výčapy - Opatovce

Po viacročnom fungovaní obecného portálu www.vycapy-opatovce.sk sme pristúpili k vytvoreniu verejnej diskusie, ktorá bude slúžiť na vyjadrenie názorov našich občanov. Dúfame, že táto diskusia pomôže poukázať na problémy, ktoré vás trápia a my sa ich budeme snažiť vyriešiť. Samozrejme, ak to bude v našich silách.

Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí Obecnému úradu Výčapy - Opatovce. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo zamestnancov Obecného úrad Výčapy – Opatovce na info@vycapy-opatovce.sk alebo podatelna@vycapy-opatovce.sk

Spôsob prispievania

Diskusia sa bude riadiť pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú podliehať schvaľovaniu administrátorom.

Neanonymné príspevky

Návštevníci stránky majú možnosť sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára REGISTROVAŤ. Diskutujúci môžu používať vlastné užívateľské mena – nicky. Neanonymné príspevky nebude administrátor schvaľovať. Diskusné príspevky, ktoré nie sú v súlade s pravidlami diskusie budú vymazané. Používateľom, ktorí pravidlá diskusie budú porušovať systematicky a pravidelne bude zablokovaný prístup.

Anonymné príspevky

Do diskusie nebudú automaticky zaraďované anonymné príspevky Anonymne príspevky bude administrátor schvaľovať podľa stanovených pravidiel a vyhradzuje si tiež právo neuverejniť príspevky obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Pravidlá diskusie

Do diskusie nebudú zaraďované príspevky:

  • porušujúce platné zákony Slovenskej republiky,
  • obsahujúce vulgárne, zosmiešňujúce a hanlivé výrazy,
  • výrazy, ktoré by vzbudzovali verejné pohoršenie,
  • porušujúce autorský zákon,
  • podporujúce násilie, rasizmus alebo nenávisť voči jednotlivcovi alebo skupine osôb,
  • obsahujúce reklamu a propagujúce komerčné služby a produkty,
  • obsahujúce osobné a citlivé údaje občanov,
  • obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva (prezývky, alebo skutočného mena). Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor. Administrátor stránky nie je zodpovedný za obsah, jazykovú a štylistickú úpravu príspevku, avšak je zodpovedný za riadenie diskusie.


 
pridané 13.9.2016 20:09:11

Večerné pálenie

Dobrý deň,

načo máme drahú kompostáreň a vývoz biodpadu, keď sa aj tak v obci po večeroch (myslím, že určite nezákonne) páli burina, trávy, dreviny a pod. ??? V horucich letných dňoch nie je príjemný neznesiteľný štipľavý dym, ktorý sa šíri ulicami do okien domovov.

Jozef


 

Žiaľ sú veci, ktoré nedokážem ovplyvniť. Je v každom z nás ako sa staviame k problematike likvidácie odpadu.
Na túto tému by sa dalo veľa toho pohovoriť. Vzhľadom na zmeny zákona o odpadoch v najbližšom čísle obecných novín sa budeme venovať aj tejto problematike.
Súčasne budú ľudia upozornení aj na zákaz pálenia.
Žiaľ, samospráve nie je daná žiadna možnosť sankcionovania za túto činnosť. Všetko je v réžii Odboru životného prostredia na Okresnom úrade ŽP.

Som však rád, že sa nájdu ľudia, ktorí sa neboja poukázať na porušovanie zákazu pálenia odpadu. Bol by som rád, keby ste mi aj odpísali a uviedli o koho konkrétne sa jednalo.
Nemusíte svoje meno uviesť, stačí len meno osoby a adresu, dátum a kde sa pálilo. Určite sa s týmto našim spoluobčanom na túto tému porozprávam, tak ako to mám vo zvyku, aj keď iné riešenie ako som vyššie uviedol mi nie je dané.
Raz darmo, i v tomto prípade niekto vymyslel nejaký zákon, avšak nebol dotiahnutý až do jeho úplného konca (konštatujem na základe skúseností).

Ďalej len tak pomimo .....
Na jednom zo stretnutí starostov obcí v rámci združenia, ktorého členom je aj naša obec, bola debata aj na tému pálenia odpadu.
Podľa vyjadrenia jedného zo starostov jednej nemenovanej obce, raz jeden spoluobčan mal na tel. číslo 150 nahlásiť že v dedine u suseda horí.
Jednalo sa o susedov, ktorý údajne dlhé roky mali medzi sebou spory a keďže sused pálil kukuričné kórovie, vadilo mu to a chcel sa mu nejako pravdepodobne „revanšovať“ .
Následne hasiči mali aj prísť hasiť požiar, no keď po príchode zistili o aký požiar sa jedná, skončilo to tak, že sused, ktorí požiar nahlásil musel zaplatiť výjazd. Identifikácia oznamovateľa nebola problematická, keďže hovory u hasičov sú zaznamenané. Viem si predstaviť tú škodoradoť suseda, ktorý pálil, keď sa dozvedel, že jeho „dobrý“ sused musí zaplatiť za výjazd hasičov.

S úctou

Jozef Holúbek, starosta obce

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka